Siemens Company Profile

Engineering Project Manager

Siemens

Munkaköri leírás

Koje su moje odgovornosti?

  • Upravljanje projektima i mrežom tehničkih stručnjaka u cilju realizacije specifičnih komponenti, sistema ili rešenja za kupce
  • Osiguravanje poslovnog uspeha, zadovoljstva kupaca i ostalih partnera uključenih u projekat
  • Savetovanje kupca u vezi tehničkih rešenja, zajedno sa prodajnim timom
  • Razjašnjavanje ciljeva i zahteva kupaca, kao i specifikacije u zahtevu za dostavljanje ponude
  • Koordiniranje ukupnog planiranja projekta i donošenje odluka o raspodeli resursa unutar projekta
  • Razjašnjavanje specifikacije , u stalnom je kontaktu sa odgovornim komercijalnim menadžerom projekta
  • Praćenje ključnih tačaka projekta i pridržavanja budžeta, iniciranje mera za smanjenje troškova
  • Održavanje stalne komunikacije sa kupcima, partnerima u izvođenju ili drugim zainteresovanim licima
  • Koordiniranje mera puštanja u rad na terenu, zajedno sa  Inženjring timom
  • Sprovođenje  [email protected] procesa i procedura kao i smernica za poslovanje (na primer poreska regulativa, kontrola izvoza, EHS)
  • Stvaranje efikasne mreže komunikacije (unutar projektnog tima, sa partnerima na projektu i kupcima, razvijanje projektne kulture, menadžment podizvođača)
  • Nadzor nad izvršenjem projekta (implementacija svih faza kontrole, praćenje statusa projekta, kontrola ključnih indikatora projekta, analiza manjka sredstava, razvoj projektnog okruženja, vođenje projekata u zahtevanim softferskim alatima, izrada projektnih izveštaja, vođenje projektne dokumentacije)
  • Učešće u rešavanju otvorenih potraživanja prema kupcima i mogućih reklamacija
  • Upravljanje rizikom (analiza projektnog okruženja, identifikacija i evaluacija dodatnih poslovnih mogužnosti i poslovnih rizika, definisanje mera za realizaciju potencijalnih poslovnih mogućnosti)
  • Realizacija i evaluacija projekta (prosleđivanje rezultata projekta kupcima, finansijski i završni obračun projekta, upravljanje zahtevima za promene, konačni projektni izveštaj, dokumentacija svih projektnih rezultata i iskustava)

Šta mi je potrebno da bih konkurisao?

  • Minimum 5 godina radnog iskustva na istoj poziciji u prerađivačkoj industriji
  • Visoka stručna sprema tehničkog usmerenja (Elektrotehnički ili Mašinski fakultet)
  • IPMA/PMI setifikacija je poželjna
  • Odlično znanje engleskog jezika
  • Napredni nivo korišćenja MS Office paketa
  • Sjajne komunikacijske i organizacione veštine
  • Razvijene pregovaračke sposobnosti
  • Odlične liderske veštine

Unapred se radujemo Vašoj prijavi. Rok za prijave je 10.02.2021.

  • Organization: Portfolio Companies
  • Company: Siemens d.o.o. Beograd
  • Experience Level: Experienced Professional
  • Job Type: Full-time
Find your dream job